Skip to main content

Když jsme v roce 2017 spustili Crypviz, měli jsme vizi vytvoření analytického portálu, kde se lidé dozví, jak fungují technologie kryptoměn a přehledně najdou veškeré důležité informace o jednotlivých kryptoměnách.

Kryptoměny nás od prvního momentu fascinovaly a díky Crypvizu, jsme měli takový svůj “online deník” svých nových poznatků o těchto nových technologiích.

Celý rok 2018 jsme intenzivně pracovali na obsahu a rozšiřování webu. Vytvořili jsme velmi detailní znalostní databázi a popisy jednotlivých kryptoměn. Návštěvnost portálu rostla, kryptoměnové komunity ve světě si pochvalovali přehlednost a strukturu námi prezentovaných informací.

Vše jsme dělali zadarmo a logicky hledali nějaký business model, který by zaplatil alespoň náš čas a vloženou energii.  Vybízela se tedy myšlenka analytické platformy a podobných směrů, ale nic z toho se neukázalo na trhu jako dlouhodobě udržitelné.

Podobných portálů v roce 2017 vznikalo stovky. S nastupujícím medvědím trhem v roce 2018 zájem o kryptoměny dramaticky poklesl a návštěvnost většiny portálů šla razantně dolů.

Hledání směru

Nechtěli jsme provoz Crypvizu jen tak ukončit, protože jsme na tvorbě obsahu nechali stovky hodin při psaní článků a analýz různých protokolů. Začali jsme se soustředit více na edukaci a tvorbu obsahu jsme udržovali v pasivní formě.

Uspořádali jsme přes 8 kryptosnídání v Pararelní Polis Praha se špičkami CZ/SK kryptoscény na různá zajímavá témata.

Napsali články pro weby jako alza.cz, kryptomagazín nebo investree. Přednášeli jsme na konferencích jako Cashflow Summer nebo DeFi Cryptonight.

Během této doby cena kryptoměn zásadně poklesla, ale bylo neuvěřitelné sledovat aktivitu vývojářů, kteří začali pomalu, ale jistě budovat základní stavební kameny ekosystému decentralizovaných financí.

Rostoucí zájem o náš názor

Čím dál více lidí za námi chodilo pro rady, kam v kryptoměnách investovat, který projekt je ten nejlepší a jestli jim případně pomůžeme spravovat tyto investice. Poptávka začala růst exponenciálně a museli jsme odmítat čím dál více lidí. Kladli jsme si první otázky, proč tomu tak vlastně je.

Na začátku jsme mysleli, že lidé budou jako my a budou si chtít informace o kryptoměnách zjišťovat sami a následně i sami investovat. Realita byla ovšem taková, že na klasické investory tyto informace byly až moc komplikované.

Kryptoměny jsou pro nováčky velmi rizikové prostředí, kde jedna chyba může znamenat vymazání kapitálu. Je nutné dodržovat určité bezpečnostní standardy, které zajistí maximální bezpečí a ochranu kapitálu. 

Nový investoři v krypotměnách tedy nutně potřebují mentoring nebo velmi pravděpodobně mohou udělat chybu, která je bude stát peníze a možná i celý kapitál.

Crypviz Asset Management

Když jsme se v létě 2020 potkali s Martinem Chalupeckým a Petrem Čechem, kteří mají bohaté obchodní zkušenosti na poli správy klasických financí, začalo vznikat velmi zajímavé spojení, které umožnilo naši transformaci do Crypviz Asset Management s.r.o. jakožto do nově vzniklé společnosti zaměřující se na správu majetku v kryptoměnách.

Propojujeme tak tradiční finance a decentralizovaný svět financí. Umožňujeme investorům podílet se na jedné z největších finančních revolucí a zaujmout tak strategické pozice na finančním trhu budoucnosti DeFi.