Skip to main content

Často kladené dotazy

Jaká jsou rizika?

I zde platí obecné pravidlo, že investovat můžeme pouze tolik, o kolik jsme ochotni přijít. Základem pro nás ovšem je a vždy bude ochrana investovaného kapitálu. Riziko ztráty je zde eliminováno už jen tím, že člověk, který je na krypto trhu nováčkem využívá našeho know-how a zkušeností, které jsme na krypto trhu získaly.

Navíc doba COVIDU-19 ukázala, jak se z „konzervativních“ sektorů mohou stát daleko více rizikové investice než jsou kryptoměny. Potenciál je zde ovšem mnohem větší.

Jaká je bezpečnost?

Z pohledu eliminace softwarových rizik držíme prostředky pouze na hardwarových peněženkách, které jsou aktuálně tím nejbezpečnějším možným řešením. Z pohledu eliminace rizik fyzické povahy používáme jako víceúrovňové zabezpečení pojištěné bezpečností schránky v bankách.

Jaké jsou záruky?

Ani investiční fondy, ani my Crypviz Asset Management fund jakožto správce majetku nesmíme poskytovat jakékoliv záruky. Jakýkoliv slib v tomto směru by znamenal pozvánku na kontrolu ze strany regulátora a riziko pokuty.

Záruky hledejte pouze ve strukturovaných produktech jako jsou například dluhopisy, které vydávají banky. Jednoduše řečeno, jakékoliv záruky jdou vždy na úkor výnosů.

Jaké máte strategie?

K investování přistupujeme zejména přístupem hodnotového investora nežli intradenního tradera. V našem repertoáru máme řadu strategií, které volíme na základě vhodnosti k aktuální situaci. Dynamicky reagujeme a vyhodnocujeme příležitosti, které trh v daný moment nabízí. Máme strategie, kterými jsme schopni odnést z trhu zhodnocení kolem 10% – 15% ročně velmi bezpečně. Pak máme také strategie, které generují zhodnocení v řádech násobků 100% ročně, ale logicky s větší mírou rizika.

Nášim dlouhodobým cílem je držet krok s výkonem trhu, ideálně jeho překonání.

Jaká je ideální délka investice?

Vhodná délka investice je z našeho pohledu v časovém horizontu od 3 let výše. Ideálně okolo 5 let. I přesto, že se trh dynamicky vyvíjí, je potřeba být trpělivý. Ty největší zisky zde přichází s časem, kdy se validují naše predikce .

Je možno investovanou částku vytáhnout kdykoliv?

Není problém vyplatit investovanou částku téměř kdykoliv, trh je velmi likvidní a prostředky jsme schopni z trhu vytáhnout téměř ihned. Je ovšem potřeba počítat s exit fee, které je v prvním roce 10% z investované částky.

Jak a kam kryptoměny zařadit?

Kryptoměny mají zejména povahu nehmotnou movitou. Dle výkladu Generálního finančního ředitelství, který vychází z již existujícího rozboru ČNB ohledně Bitcoinu se nejedná o peněžní prostředky, ani elektronické peníze a ani o investiční nástroj. Musí se zdaňovat příjem z jejich prodeje (nikoliv držby) jako příjem z prodeje věci podle zákona o daních z příjmů.

Odmítnutí odpovědnosti:
Společnosti Crypviz Asset Management fund s.r.o. nemá oprávnění poskytovat služby daňového poradenství. Uvedené informace proto mají pouze nezávazný informativní charakter a nelze je vykládat jako daňovou radu nebo stanovisko.

Jaká je ideální výše investice?

V rámci naší struktury Crypviz Asset Management Fund, s.r.o. můžeme přijímat pouze kvalifikované investory s minimální výši investice 125 000 €.

Kdo jsou Vaši klienti?

Lidé, kteří se chtějí podílet na tomto trhu, ale neví jakými způsoby se mohou sami aktivně zapojit. Uvědomují si, že problematika přesahuje jejich kruh kompetencí. Kryptoměny jako takové je lákají z pohledu technologie, vidí v nich potenciál a zajímavé možnosti zhodnocení, ale zároveň vnímají i možná rizika investice jakožto nově rozvíjejícího se trhu.